Toplam Mesafe

102 km

Başlangıç

Konya / Bozkır

Bitiş

Konya / Taşkent

Kontenjan

250 Kişi

Tur Programı

1-4 Mayıs Zengibar Yürüyüşü Turumuzun Kontenjanı Dolmuştur. Göstermiş Olduğunuz Yoğun İlgi İçin Teşekkür Ederiz.

ZENGİBAR YOLU (1-4 Mayıs)

”İZLERİN PEŞİNDE ANTİK BİR SERÜVEN”

Antik kentlerden, köprülerden, Toros köylerinden geçeceğiniz tarihin arka odalarında dolaşacağınız bir rota. Rota boyunca deneyimleyeceğiniz soyut ve somut kültürel varlıklar, bölgenin endemik bitkileri meyve ağaçları büyüleyici manzaralar sizi özlemini çektiğiniz tabiatın en saf haline doğru derin bir yolculuğa çıkaracak.

Toplam Mesafe: 102 Km. (3 gece, 4 gün)

Günlük ortalama katedilen mesafe 18 km. (parkurların zorluk derecesine ve özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir.)

Başlangıç: Konya/Bozkır

Bitiş: Konya/Taşkent

Zorluk Derecesi: Zengibar Yolu Yürüyüş etkinliği; çadır, tulum, mat vb. kamp malzemelerine sahip olan ve profesyonel yürüyüşçüler için uygundur.

PAKET

Konaklamalı:

Rotanın tamamının yürüneceği 4 günlük (102km) uzun mesafeli doğa yürüyüşü etkinliği.

Konaklama Türü: Çadır Kampı

Lojistik: Konya merkezden etkinliğin başlayacağı alana transferler ve günlük etaplar arasındaki büyük kamp çantasının gece konaklama yapılacak kamp alanına transferi.

Pakete Dahil Olanlar;

  • Ulaşım
  • Kumanya (3 öğün)
  • Profesyonel Yürüyüş Rehberliği
  • Kamp Çantası Transferi
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Katılım Belgesi

Yaşatmak için yürüyeceğimiz yeni bir rota

Zengibar Yolu, Konya’nın sırlarla dolu hazinelerini keşfetmek isteyen herkesi çağırıyor. Yola çıkın, doğanın kollarına kendinizi bırakın ve Zengibar’ın büyüsüne kapılın!

Zengibar Kalesi Yüzey Araştırmalarında 2010-2019 yıllarında dönem başkanlığı yapan Arkeolog Prof. Dr. Osman Doğanay tarafından hazırlanan bilimsel rapor doğrultusunda oluşturulan Zengibar Yürüyüş Yolu; Konya İl Geliştirme ve Tanıtım Kurulu’nun 17.10.2023 tarih 06/3 sayılı kararıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bölge turizmine kazandırılmıştır.

Zengibar Yolu, Konya’nın göz alıcı manzaralarını keşfetmek için bir davettir. 102 kilometrelik bu yolda, toprak yolların dokunuşunu hissederken meyve bahçelerinin ve vadilerin gizeminde kaybolacaksınız. Antik izler, size geçmişin kapılarını aralayacak, Zengibar Kalesi ve Isaura Antik Kenti ise sizi zamanın içinde bir yolculuğa çıkaracak. Bu yolculuk sadece tarihin değil, doğanın da bir şölenidir. Bozkır, Hadim ve Taşkent’e ait yaylaların huzurunu hissederken, endemik bitkilerin dansını seyredeceksiniz. Göksu Nehri’nin melodisi eşlik ederken, Gürleyen ve Ayıboğazı Kanyonları büyüleyici bir manzara sunacak.

Ve mola verme zamanı geldiğinde, yöresel lezzetlerin ve taptaze tatların buluşma noktaları sizi bekliyor olacak. Yol üzerindeki çeşmeler ve piknik alanları ise size dinlenme ve doğanın tadını çıkarma fırsatı sunacak. Bu yol, sadece doğayla değil, macerayla da iç içe geçmiş bir deneyim sunuyor. Etkileyici manzaraları ve bazen meydan okuyan zorluklarıyla, macera arayan ruhlara hitap ediyor. Doğa tutkunları için bir cennet, tarih meraklıları için bir keşif ve macera arayanlar için unutulmaz bir serüven sunuyor.

Bozulmamış tabii güzellikleri, yaşayan yöresel kültürleri, huzuru ve sakinliğiyle Zengibar Yürüyüş Yolu, doğal yapının hala korunduğu, yöresel kültürlerin önemli oranda yaşanmaya devam ettiği, sakin ve huzurlu bir hayatın sürdürüldüğü güzergahlardan geçiyor.

Yolun tamamının rota bilgileri, etapları tarihi ve kültürel değerlerini anlatan ve yolun kolay bir şekilde yürünmesini sağlamayı amaçlayan profesyonel bir şekilde hazırlanmış Zengibar Yolu rota kılavuzu kitapçığına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://dijitalkitabim.com/kitaplar/kulturel/Zengibar-Yolu/index.html

Powered by Wikiloc

Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz

Dahil Olanlar

Bu ürün şu anda stokta yok veya mevcut değil.